RENATA MAJEWSKA – BIURO KADR I PŁAC

Renata Majewska właścicielka firmy szkoleniowej Biuro Kadr i Płac jest niezależnym ekspertem z prawa pracy, a zwłaszcza z obliczania wynagrodzeń w ujęciu praktycznym, doświadczonym wykładowcą z tych dziedzin i cenionym redaktorem prawnym.

Studia prawnicze Na Uniwersytecie Łódzkim ukończyła z dobrym wynikiem w 1997 r., wieńcząc je pracą magisterską pt. „Zryczałtowane koszty ze stosunku pracy”. Niemal bezpośrednio po finalizacji studiów rozpoczęła pracę w dziennikarstwie prawnym, najpierw w „Gazecie Ubezpieczeniowej”, a potem przez prawie 10 lat jako dziennikarka Działu Prawa „Rzeczpospolitej”. Przez ostatnie kilka lat działania w „Rzeczpospolitej” prowadziła dodatek poradniczy dla pracodawców z zakresu kadr i płac „DOBRA FIRMA”. W 2009 r. przerwała współpracę z „Rzeczpospolitą” i otworzyła własną działalność szkoleniową Biuro Kadr i Płac.

Jest autorką kilkuset artykułów na temat prawa pracy, a zwłaszcza praktycznego rozliczania wynagrodzeń. Jej ulubioną dziedziną są wynagrodzenia w ujęciu praktycznym. Renata Majewska najczęściej pisała i wciąż pisze o ustalaniu wynagrodzeń i dodatkowych świadczeń dla pracowników, zleceniobiorców, menedżerów i innych pracowników. Tworzy też publikacje o kalkulacji płac dla pracowników sfery budżetowej, w tym dla nauczycieli i samorządowców. Inne lubiane przez nią tematy to podróże służbowe, obowiązkowe i dobrowolne potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków, dla również szeroko pojęte prawo pracy (np. akta osobowe pracowników, zatrudnianie i zwalnianie pracowników w praktyce).

Renata Majewska napisała kilkadziesiąt publikacji w swoich ulubionych dziedzinach. Jedne z nowszych pozycji jej autorstwa to np. „Regulamin wynagradzania pracowników samorządowych”, „Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków”, „Podróże pracowników i innych Gru zawodowych – skutki podatkowe i składkowe”.

Renata Majewska to doświadczony szkoleniowiec z zakresu praktycznego rozliczania wynagrodzeń z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi szkolenie niemal wyłącznie w formie warsztatów. Podczas spotkania uczestniczy mogą na bieżącą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz razem z wykładowcą rozwiązują około 10 życiowych przykładów.

Cechą charakterystyczną Renaty Majewskiej jest dokonywanie odczytów w ujęciu interdyscyplinarnym – problem wyjaśnia kompleksowo w aspekcie prawa pracy, cywilnego, ubezpieczeń społecznych i podatkowego

Tematy szkoleń znajdujących się w aktualnej ofercie można znaleźć w zakładce –  OFERTA SZKOLENIOWA.